Spanje (12 + 1)

Igor Astarloa (Lampre) ( huidig wereldkampioen)

Juan Antonio Flecha (Fassa Bortolo)

Oscar Freire (Rabobank)

José Gutiérrez (Illes Balears)

Pedro Horrillo (Quick Step-Davitamon)

Eladio Jimenez (Kelme)

Francisco Mancebo (Illes Balears)

Isidro Nozal (Liberty Seguros)

Luis Pérez (Cofidis)

Santiago Pérez (Phonak)

José Rubiera Vigil (Phonak)

Marcos Serrano (Illes Balears)

Alejandro Valverde (Kelme)

Tijdrit

José Gutiérrez (Illes Balears)

Isidro Nozal (Liberty Seguros)

Italy (12 + 1)

Paolo Bettini (Quick Step-Davitamon) ( huidig olympisch kampioen)

Ivan Basso (CSC)

Leonardo Bertagnolli (Saeco)

Dario Cioni (Fassa Bortolo)

Damiano Cunego (Saeco)

Dario Frigo (Fassa Bortolo)

Stefano Garzelli (Vini Caldirola)

Luca Mazzanti (Ceramiche Panaria)

Cristian Moreni (Alessio-Bianchi)

Daniele Nardello (T-Mobile)

Luca Paolini (Quick Step-Davitamon)

Roberto Petito (Vini Caldirola)

Filippo Simeoni (Domina Vacanze)

Tijdrit

Marzio Bruseghin (Fassa Bortolo)

Andrea Peron (CSC)

Duitsland (12)

Rolf Aldag (T-Mobile)

Danilo Hondo (Gerolsteiner)

Matthias Kessler (T-Mobile)

Sebastian Lang (Gerolsteiner)

Ronny Scholz (Gerolsteiner)

Stephan Schreck (T-Mobile)

Stefan Schumacher (Tlm)

Jan Ullrich (T-Mobile)

Fabian Wegmann (Gerolsteiner)

Christian Werner (T-Mobile)

Steffen Wesemann (T-Mobile)

Erik Zabel (T-Mobile)

Tijdrit

Jan Ullrich (T-Mobile)

Michael Rich (Gerolsteiner)

Australië (12)

Paul Crake (Corratec Austria)

Allan Davis (Liberty Seguros)

Scott Davis (Ceramiche Panaria)

Cadel Evans (T-Mobile)

Simon Gerrans (AG2R)

Mathew Hayman (Rabobank)

Stuart O’Grady (Cofidis)

Luke Roberts (Com)

Michael Rogers (Quick Step-Davitamon)

Scott Sunderland (Alessio-Bianchi)

Matthew White (Cofidis)

Matthew Wilson (FdJeux.com)

Tijdrit

Cadel Evans (T-Mobile)

Bradley McGee (FdJeux.com)

Michael Rogers (Quick Step-Davitamon) ( huidig wereldkampioen)

België (12)

Serge Baguet (Lotto-Domo)

Tom Boonen (Quick Step-Davitamon)

Philippe Gilbert (FdJeux. com)

Maxime Monfort (Landbouwkrediet-Colnago)

Nick Nuyens (Quick Step-Davitamon)

Nico Sijmens (Landbouwkrediet-Colnago)

Jurgen Van Goolen (Quick Step-Davitamon)

Wim Vanhuffel (Vlaanderen-T-Interim))

Peter Van Petegem (Lotto-Domo)

Johan Vansummeren (Bodysol-Brustor)

Geert Verheyen (Chocolade Jacques)

Marc Wauters (Rabobank)

Tijdrit

Bert Roesems (Bodysol-Brustor)

Marc Wauters (Rabobank)

Frankrijk (12)

Laurent Brochard (AG2)

Sylvain Calzati (RAGT)

Sandy Casar (FdJeux.com)

Cyril Dessel (Phonak)

Christophe Le Mével (Crédit Agricole)

David Moncoutié (Cofidis)

Jérôme Pineau (Brioches-La Boulangère)

Franck Renier (Brioches-La Boulangère)

Christophe Rinero (RAGT)

Yannick Talabardon (Auber 93)

Nicolas Vogondy (FdJeux.com)

Nog 1 ontbrekende kandidaat

Tijdrit

Frédéric Finot (RAGT)

Eddy Seigneur (RAGT)

Verenigde Staten (12)

Christopher Baldwin (Navigators Insurance)

Michael Creed (US Postal)

Antonio Cruz (US Postal)

Tom Danielson (Fassa Bortolo)

Chris Horner (Webcor Builders)

Jason McCartney (Health Net Pro)

Patrick McCarty (US Postal)

Kirk O’Bee (Navigators Insurance)

Fred Rodriguez (A&S)

Guido Trenti (Fassa Bortolo)

Christian VandeVelde (Liberty Seguros)

Tijdrit

Tom Danielson (Fassa Bortolo)

David Zabriskie (US Postal)

Nederland (12)

Michael Boogerd (Rabobank)

Erik Dekker (Rabobank)

Maarten den Bakker (Rabobank)

Karsten Kroon (Rabobank)

Marc Lotz (Rabobank)

Gerben Löwik (Chocolade Jacques)

Pieter Weening (Rabobank)

Nog 4 te selecteren renners

Tijdrit

Joost Posthuma (Rabobank)

Bart Voskamp (Chocolade Jacques)

Zwitserland (12)

Michael Albasini (Phonak)

Roger Beuchat (Vini Caldirola)

Patrick Calcagni (Vini Caldirola)

Fabian Cancellara (Fassa Bortolo)

Martin Elmiger (Phonak)

Fabian Jeker (Saunier Duval)

Grégory Rast (Phonak)

Daniel Schnider (Phonak)

Marcel Strauss (Gerolsteiner)

Johann Tschopp (Phonak)

Steve Zampieri (Vini Caldirola)

Markus Zberg (Gerolsteiner)

Tijdrit

Fabian Cancellara (Fassa Bortolo)

Jean Nuttli (Volksbank Ideal)

Denemarken (8)

Michael Rasmussen (Rabobank)

Lars Ytting Bak (Bankgiroloterij)

Michael Blaudzun (CSC)

Frank Høj (CSC)

Allan Johansen (Bankgiroloterij)

René Jørgensen (Alessio-Bianchi)

Michael Skelde (Alessio-Bianchi)

Nicki Sørensen (CSC)

Tijdrit

Michael Blaudzun (CSC)

Brian Vandborg (CSC)

Polen (8)

Krzysztof Ciesielski (DHL)

Bartosz Huzarski (Action-ATI)

Mateusz Mróz (Amore e Vita)

Przemyslaw Niemiec (Miche)

Marek Rutkiewicz (Action-ATI)

Sebastian Skiba (Legia Bazyliszek Sopro)

Jaroslaw Welniak (Legia Bazyliszek Sopro)

Cezary Zamana (Chocolade Jacques)

Tijdrit

Niet gekend

Portugal (8)

Nuno Alves (Barbot-Gaia)

Pedro Cardoso (Milaneza)

Hélder Miranda (Würth-BOM Petesico)

Hugo Sabido (Milaneza)

Nélson Vitorino (Würth-BOM Petesico)

Tijdrit

Geen afvaardiging

Colombia (8)

Mauricio Ardila Cano (Chocolade Jacques)

Leonardo Duque (Chocolade Jacques)

Freddy González Martinez (Colombia)

Luis Laverde Jimenez (Formaggi Pinzolo)

Ivan Parra Pinto (Cafés Baqué)

Víctor Hugo Peña (US Postal)

Tijdrit

Ivan Parra Pinto (Cafés Baqué)

Víctor H. Peña Grisales (US Postal)

Kazachstan (4)

Alexander Vinokourov (T-Mobile)

Dmitriy Fofonov (Cofidis)

Andrey Kashechkin (Crédit Agricole)

Serguei Yakovlev (T-Mobile)

Tijdrit

Alexander Vinokourov (T-Mobile)

Dmitriy Fofonov (Cofidis)

Noorwegen (4)

Kurt Asle Arvesen (CSC)

Morten Hegreberg (Jar)

Mads Kaggestad (Crédit Agricole)

Tijdrit

Geen afvaardiging

Oostenrijk (4)

Peter Luttenberger (CSC)

Harald Morscher (Volksbank Ideal)

Gerhard Trampusch (A&S)

Peter Wrolich (Gerolsteiner)

Tijdrit

Geen kandidaat bekend

Slovenië (4)

Uros Murn (Phonak)

Jure Golcer (Formaggi Pinzolo)

Kristijan Fajt (Tenax)

Matej Mugerli (Vini Caldirola)

Tijdrit

Gregor Gazvoda (Per)

Dean Podgornik (Tenax)

Zweden (4)

Stefan Adamsson (Tbl)

Jonas Ljungblad (Amore e vita)

Gustav Larsson (Fassa Bortolo)

Marcus Ljungqvist (Alessio-Bianchi)

Tijdrit

Gustav Larsson (Fassa Bortolo)

Marcus Ljungqvist (Alessio-Bianchi)

Canada (2)

Michael Barry (US Postal)

Charles Dionne (Webcor Builders)

Tijdrit

Svein Tuft (*El. 2)

Eric Wohlberg (Sie)

Tsjechië (2)

Tomás Konecny (T-Mobile)

Ondrej Sosenka (A&S)

Tijdrit

Michal Hrazdíra (*El. 2)

Estland (2)

Erki Pütsep (AG2R)

Mirko Pÿldma (Kct)

Tijdrit

Niet bekend

Groot-Brittannië (2)

Charly Wegelius (De Nardi)

Tom Southam (Amore e vita)

Ierland (2)

David McCann (Gnt)

David O’Loughlin (*El. 2)

Luxemburg (2)

Kim Kirchen (Fassa Bortolo)

Benoît Joachim (US Postal)

Argentinië (1)

Davide Rebellin (Gerolsteiner)

Finland (1)

Kjell Carlstrom (Amore e vita)

Hongarije (1)

Laszlo Garamszegi (*El. 2)

Tijdrit

Laszlo Bodrogi (Quick Step-Davitamon)

Slovakije (1)

Matej Jurco (De Nardi)

Tijdrit

Martin Prazdnovsky (*El. 2)

Maakten nog geen selectie bekend :

Rusland (12), Oekraïne (8), Wit-Rusland (2), Brazilië (2), Bulgarije (2), Letland (2), Litouwen (2), Moldavië (2), Nieuw Zeeland (2), Zuid-Afrika (2), Venezuela (2), Kroatië (1), Mexico (1).

Deze lijst werd afgesloten op 26 september. De definitieve selecties voor de wegrit moeten pas op 1 oktober aan de UCI kenbaar gemaakt worden.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier