SEPTEMBER

21Aalter A2/D

25Steenbergcross, Erpe-Mere A2/-23/jun

OKTOBER

1Région Wallonne, Dottignies A2/-23/C

2Zonhoven NAT A/C/D

2Moerbeke-Waas-Pereboom B/C/D

9GP Pro Cycling, Neerpelt A2/C

9Lichtaart B/C/D

13Kermiscross, Ardooie A2/D

15Serskamp B/C/D

16Superprestige, Ruddervoorde A1/23/jun/C

16Heusden-Eversel B/C/D

22Lebbeke A2/jun/dam

22Zwijndrecht B/C/D

23UCI World Cup 1, Kalmthout elite/-23/jun/dam

29UCI World Cup 2, Tabor, Tsjechië elite

29Kessel B/C/D

29Bredene B/C/D

30Superprestige, Sint-Michiels- gestel A1/-23/jun/nie/dam/ Masters/amateurs

30Houthalen B/C/D

30Lochristi B/C/D

NOVEMBER

1Trofee GvA, Koppenbergcross, Oudenaarde A1/-23/jun

5Vlaamse Houtlandcross, Eernegem A2/C

5Zegelsem B/C/D

5Oostkamp Min/Asp

5Puurs B/C/D

6Superprestige, Hamme-Zogge A2/-23/jun

6Oostkamp B/C/D/asp

6Europees Kampioenschap 23/jun/dam

11Trofee GvA, Jaarmarktcross, Niel A2 /C

11Lochristi-Zaffelare B/C/D

12Lichtaart B/C/D

12Lennik B/C/D

13UCI World Cup 3, Pijnakker, Nederland elite/dam

13De Pinte B/C/D

13Meeswijk B/C/D

19GP Stad Hasselt A2/-23/dam

19Zelzate B/C/D

20Superprestige, Asper-Gavere A1/-23/jun/nie/dam

20Wezembeek-Oppem B/C/D

20Porcheresse min/asp/C

26Vlaamse Duinencross, Koksijde A1/-23/jun/dam

27Drongen Baarle B/C/D

27Superprestige, Gieten A1/-23/jun/nie/dam

27Houthalen B/C/D

DECEMBER

3Rijkevorsel NAT A/C/D

3Aalter-Lotenhulle B/C/D

4UCI World Cup 4, Wetzikon, Zwisterland elite/-23/jun

4Tongerlo bij Bree B/C/D

4Uitbergen B/C/D

8UCI World Cup 5, Milaan, Italië elite/dam

10Varsenare B/C/D

11UCI World Cup 6, Igorre, Spanjeelite

11Averbode B/C/D

11Maldegem B/C/D

17Trofee GvA, GP Rouwmoer, EssenA2/C

17Lichtervelde B/C/D

18Vlaamse Druivenveldrit, Overijse A1/jun/dam/nieu

18Zolder B/C/D

18Balegem B/C/D

24Superprestige, Diegem A1/

-23/jun/nie/dam

25Wachtebeke A2/C

26UCI World Cup 7, Hofstade elite

26Beernem B/C/D

27Sylvester Cyclo-cross, Torhout A2/C/D

28Trofee GvA, Azencross, LoenhoutA1/- 23/jun/dam

29Middelkerke A2/C/D

31UCI World Cup 8, Hooglede-Gits elite/-23/jun/dam

JANUARI

1Trofee GvA, GP Sven Nys, BaalA2/jun

2GP De Ster, Sint-NiklaasA2/D

7BK Tervuren Masters C en D/ MastersB/nieu/jun

8BK Tervuren elite/ Masters A/dam

9Otegem NAT A

11Antwerpen NAT A/ D/dam

14GP Stad Genk A2/jun

14Langemark B/C/D

14Schriek-Groot-Lo B/C/D

15UCI World Cup 9, Liévin, Frankrijkelite/-23/jun/dam

15Wiekevorst, Heist-op-den-Berg B/C/D

15Waregem B/C/D

15Vivegnis C/D

21Kasteelcross, Zonnebeke A2/C

21WK Masters, Mol Masters C

22UCI World Cup10, Hoogerheide, Nederland elite/-23/jun/dam

22Kontich-Waarloos min/asp

22Wilrijk B/C/D

22Assenede B/C/D

28Anvaing B/C/D

28WK Zeddam, Nederland WK

29WK Zeddam, Nederland WK

FEBRUARI

1Sint-Truiden NAT A/D/dam

4Trofee GvA, Krawatencross, LilleA2/jun/dam

5Deinze B/C/D

5Superprestige, Hoogstraten A1/ -23/jun/nie/dam

11GP de Eeckloonaar, Eeklo A2/C/D

12Kasterlee B/C/D

18Superprestige, VorselaarA1/-23/jun/nie/dam

19Trofee GvA, Sluitingsprijs Oostmalle A1/jun/dam

Categorieën :

WK : Wereldkampioenschap

NK : Nationaal Kampioenschap

A1 : internationale veldrit voor eliterenners met en zonder contract + Beloften (tot – 23 jaar) van klasse 1 (toegekend door de UCI)

A2 : idem als A1, maar wedstrijd van klasse 2.

NAT A : nationale veldrit voor eliterenners en beloften (niet toegankelijk voor buitenlandse eliterenners met contract)

B : nationale veldrit voor eliterenners zonder contract en beloften

C : behelst twee organisaties : één voor nieuwelingen en één voor junioren, die normaal elk hun wedstrijd rijden op voorwaarde dat er in elke categorie minstens tien deelnemers zijn. Als dit niet zo is, rijden beide categorieën samen.

-23 : veldrit voor jongeren onder 23 jaar.

jun : nationale veldrit voor juniores.

dam : veldrit voor dames.

D : behelst twee wedstrijden : één voor amateurs en masters A, één voor masters B-C-D. Er worden echter drie klassementen gemaakt met drie prijzenbarema’s : voor amateurs en masters A, voor masters B en voor masters C en D.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier