Bij afwezigheid van Thiam en de broers Borlée rekent de Belgische selectie voor topprestaties vooral op Philip Milanov (kogelstoten en discuswerpen), juniorenwereldkampioen Jonathan Sacoor (400m en 4x400m) en de recente Europese beloftenkampioene Paulien Couckuyt (400m horden).

Ook van de partij in Noorwegen zijn Ben Broeders, de nieuwe Belgische recordhouder in het polsstokspringen, Robin Vanderbemden (200m en 4x400m), Dylan Owusu (400m horden), Camille Laus (400m en 4x400m), Renée Eykens (800m), Claire Orcel (hoogspringen) en Noor Vidts (kogelstoten).

De tegenstanders voor de Belgische delegatie in Noorwegen zijn Wit-Rusland, Portugal, Hongarije, Roemenië, Ierland, Slovakije, Litouwen, Turkije en Nederland. Uitzonderlijk zullen dit jaar de vijf - in plaats van drie - minst presterende teams degraderen naar de Second League (derde klasse).

Enkel het best presterende team stijgt naar de Super League, het hoogste niveau. Op de vorige editie van het EK voor teams, in het Finse Vaasa in 2017, werd België negende (op twaalf) en vermeed zo op het nippertje de degradatie.

Een overzicht:

Mannen:

100m: Gaylord Kuba Di-Vita

200m: Robin Vanderbemden

400m: Jonathan Sacoor

800m: Aurèle Vandeputte

1500m: Stijn Baeten

3000m: Isaac Kimeli

5000m: Lahsene Bouchikhi

110m horden: Michael Obasuyi

400m horden: Dylan Owusu

3000m steeple: Clément Deflandre

Hoogspringen: Thomas Carmoy

Verspringen: Corentin Campener

Hink-stap-springen: Bjorn De Decker

Polsstokspringen: Ben Broeders

Kogelstoten: Philip Milanov

Discuswerpen: Philip Milanov

Hamerslingeren: Rémi Malengreaux

Speerwerpen: Timothy Herman

4x100m: Gaylord Kuba Di-Vita, Charles Niesen, Antoine Snyders, Camille Snyders, Andreas Vranken

4x400m: Asamti Badji, Alexander Doom, Jonathan Sacoor, Camille Snyders, Robin Vanderbemden

Vrouwen:

100m: Elise Mehuys

200m: Imke Vervaet

400m: Camille Laus

800m: Renée Eykens

1500m: Mathilde Deswaef

3000m: Lindsey De Grande

5000m: Hanne Verbruggen

100m horden: Sarah Missinne

400m horden: Paulien Couckuyt

3000m steeple: Lisa Rooms

Hoogspringen: Claire Orcel

Verspringen: Noor Vidts

Hink-stap-springen: Elsa Loureiro

Polsstokspringen: Fanny Smets

Kogelstoten: Noor Vidts

Discuswerpen: Anouska Hellebuyck

Hamerslingeren: Vanessa Sterckendries

Speerwerpen: Pauline Smal

4x100m: Manon Depuydt, Elise Mehuys, Rani Rosius, Nora Thiry, Imke Vervaet

4x400m: Paulien Couckuyt, Manon Depuydt, Renée Eykens, Kiné Gaye, Camille Lau