Deze kalender bevat alle veldritten in België, de belangrijkste crossen in Nederland en de wedstrijden georganiseerd door de UCI.
SEPTEMBER
9 Dudzele A/C/D
9 Essen-Horendonk B/C/D
15 Knesselare B/C/D
16 Steenbergcross Erpe-Mere A2/jun
16 Wiekevorst, Heist op den Berg B/C/D
22 Knokke-Heist A/dam/C
23 GP Neerpelt Wisselbeker Eric Vanderaerden A 2/-23/jun
23 Koningshooikt B/C/D
29 Harderwijk, Nederland A2
29 Stabroek B/C/D
30 De Pinte B/C/D
OKTOBER
7 Kessel-Fort B/C/D
7 Moerbeke-Waas – Pereboom B/C/D
13 GP Région Wallonne, Dottignies A2/C
13 Serskamp B/C/D
14 Superprestige Ruddervoorde A1/-23/jun
18 Kermiscross Ardooie A2/D
20 Kleicross Lebbeke A2/jun/dam
20 Zwijndrecht B/C/D
20 Mol Zilvermeer min/asp/nieuw 1ejaars
21 World Cup Bosduincross Kalmthout WCS/-23/jun/dam
21 Heusden-Zolder (Eversel) B/C/D
21 Zingem C/D
23 Woerden, Nederland A2
27 Bredene B/C/D
27 World Cup Tabor, Tsjechië WCS
28 Zonhoven – Herdenkingscross Etienne Bleukx A2/-23/C
28 Lochristi B/C/D
NOVEMBER
1 Trofee GvA Koppenbergcross Oudenaarde A1/-23/jun/dam/nie
3 Vlaamse Houtlandcross, Eernegem A2/jun/nie
3 Brakel-Zegelsem B/C/D
3 Eikse Amer, Puurs B/C/D
4 EK Zwitserland
4 Superprestige Bollekescross Hamme-Zogge A1/-23/jun/nie
4 Oostkamp B/C/D
10 Lichtaart B/C/D/dam
10 Trofee GvA Jaarmarktcross, Niel A2/C
11 World Cup Pijnacker, Nederland WCS
11 Lochristi-Zaffelare B/C/D
11 Meeswijk B/C/D
17 Trofee GvA GP Hasselt A2/-23/C
17 Zelzate B/C/D
18 Superprestige Asper-Gavere A1/-23/jun/dam/nie
18 Wezembeek-Oppem B/C/D
24 World Cup Duinencross, Koksijde WCS/-23/jun/dam/nie
25 Superprestige Gieten, Nederland A1
25 Drongen-Baarle B/C/D
25 Houthalen B/C/D
DECEMBER
1 Rijkevorsel B/C/D
1 Aalter-Lotenhulle B/C/D
2 World Cup Igorre, Spanje WCS
2 Tongerlo bij Bree B/C/D
2 Wortegem-Petegem -23/nie
8 World Cup Milaan, Italië WCS
8 Varsenare B/C/D
8 Wégimont B/C/D
9 Superprestige Veghel, Nederland A1/-23/ C/jun
9 Averbode B/C/D
9 Maldegem B/C/D
9 Profondeville B/C/D
15 Trofee GvA GP Rouwmoer, Essen A2/C
15 Lichtervelde B/C/D
16 Vlaamse Druivenveldrit, Overijse A1/C/dam
16 Heusden-Zolder B/C/D
16 Uitbergen B/C/D
21 Scheldecross Antwerpen Linkeroever A2/-23/jun/dam
22 Huijbergen, Nederland A1
22 Laarne B/C/D
23 Balegem B/C/D
26 World Cup Hofstade WCS/-23/jun/dam
26 Beernem B/C/D
27 Sylvester cyclocross, Torhout A2/C/dam
28 Trofee GvA Azencross, Loenhout (Wuustwezel) A1/-23/jun/dam
29 Noordzeecross, Middelkerke A2/C/D
30 Superprestige Diegem A1/-23/jun/nie
JANUARI
1 Trofee GvA GP Sven Nys, Baal A1
2 GP De Ster, Sint-Niklaas A2/D
3 Surhuisterveen, Nederland A1
5 BK Hofstade jun/nie/Masters C en D/Masters B
6 BK Hofstade elite/-23/dam/amateurs en Masters A
7 Otegem A
12 Langemark B/C/D
12 Schriek-Groot-Lo B/C/D
13 World Cup Liévin, Frankrijk WCS
13 Waregem B/C/D
13 Vivegnis C/D
16 Mechelen (Indoor op uitnodiging) A/-23/dam
19 Kasteelcross, Zonnebeke A2/C
19 Londerzeel B/C/asp
19 WK Masters, Mol Masters A, B, C, D
20 World Cup Hoogerheide, Nederland WCS
20 Wilrijk B/-23/C/D
20 Assenede B/C/D
20 Heure-le-Romain C/D
26 WK Treviso, Italië jun/-23
27 WK Treviso, Italië dam/elite
30 Parkcross Maldegem A/D
FEBRUARI
2 Trofee GvA Krawatencross, Lille A1/-23/jun/dam/C
3 Superprestige Hoogstraten A1/-23/jun/nie
3 Florennes B/C
9 GP de Eeckloonaar, Eeklo A2/C
10 Heerlen, Nederland A1
10 Kasterlee B/C/D/dam
16 Superprestige De Trofee der Kempen, Vorselaar A1/-23/C
17 Trofee GvA Internationale Sluitingsprijs, Oostmalle A1/dam/C/D
LEGENDE
WK : wereldkampioenschap
WCS : World Cup Series
A1 : internationale veldrit voor eliterenners met en zonder contract en voor beloften (-23 jaar) van klasse 1 (toegekend door UCI).
A2 : idem als A1, maar wedstrijd van klasse 2.
A : nationale veldrit voor eliterenners en beloften (niet toegankelijk voor buitenlandse eliterenners met contract)
B : nationale veldrit voor eliterenners zonder contract en beloften.
C : behelst twee organisaties : één voor nieuwelingen en één voor junioren, die normaal elk hun wedstrijd rijden op voorwaarde dat er in elke categorie minstens tien deelnemers zijn. Als dit niet zo is, rijden beide categorieën samen.
D : behelst twee wedstrijden : één voor amateurs en masters A, één voor masters B-C-D. Er worden echter drie klassementen gemaakt met drie prijzenbarema’s : voor amateurs en masters A, voor masters B en voor masters C en D.
elite : veldrit voor eliterenners
-23 : veldrit voor jongeren onder 23 jaar.
dam : veldrit voor dames
jun : veldrit voor juniors
nie : veldrit voor nieuwelingen