Zondag is het 24 jaar geleden dat het Bosmanarrest de voetbalwereld met verstomming sloeg. Maar ooit was Jean-Marc Bosman niet de man van het arrest, maar een Belgisch toptalent. Een gesprek over vroeger en nu.
Wie blonk uit? Wie ging af? Welke speler, trainer of dirigent zorgde voor ophef? Sport/Voetbalmagazine staat vanaf nu elke week stil bij vier opvallende gebeurtenissen uit de Jupiler Pro League.
Sinds afgelopen mercato is de Portugese spits Orlando Sá, die nochtans tot juni 2021 onder contract ligt, persona non grata bij Standard. De rechtbank wenkt.
Club Brugge is Europees... ongeslagen tegen Real Madrid. Dat zou zo kunnen blijven, afgaande op het verleden. Het bezoek van Real aan België liep zelden volgens het protocol.
Radiojournalist Peter Vandenbempt en ex-voetballer en Proximusanalist Wim De Coninck laten afwisselend hun licht schijnen op de voetbalactualiteit. Deze week Wim De Coninck.
Ons kampioenschap wordt meer en meer in de gaten gehouden door de topcompetities, ondanks de oudere stadions en de mindere Europese resultaten. Sport/Voetbalmagazine sprak met enkele internationale scouts.
Hoe groot is het verschil tussen Club Brugge en zijn gast in de Champions League van vanavond, Real Madrid? De verhouding die in de cijfers vaak terugkeert, is 1 tegen 10. De kans dat dat vanavond ook de eindscore wordt, is evenwel nihil.
Een flauwe supportersopstand, een bemoedigende bekerzege in Moeskroen en een zoveelste kleurloze 0-0 in het eigen Lotto Park. Relaas van een bewogen week bij Anderlecht.
Ihor Plastoen (29) zag zijn voorbeeldige topsportmentaliteit beloond worden. Onder Jess Thorup kreeg hij bij KAA Gent een vaste basisplaats naast Michael Ngadeu. Daardoor lonkt ook het EK voor de Oekraïense centrale verdediger.
Wie geregeld op de Bosuil komt, hoorde al dat hun namen werden afroepen. Antwerp eert zijn legends, zijn oud-spelers. Wat denken zij van het succes van de Great Old?
KAA Gent besliste dat de 24-jarige verdediger na een nieuw transferverzoek even moet afkoelen bij de U21. Bronn is de enige dissonant in een sportief gunstige periode.
De seizoenen vliegen voorbij, de topspelers trekken een voor een weg, maar Charleroi blijft jaar na jaar in het kielzog van de topploegen dankzij spotgoedkope deals. Het is het verhaal van een bestuur dat flair combineert met een gezonde overdosis aan ambitie.
Michaël Dierckx is verzot op Sporting Lokeren. Hij moet al bijna op sterven liggen voor hij een wedstrijd mist en ondanks zijn mentale beperking is zijn voetbalkennis verbluffend.
Als er al een profvoetballer bestaat zonder WhatsApp, dan hebben wij hem in ieder geval niet gevonden. 'Van de nieuwe trainer mag ik niet om de twee uur instructies naar de spelers sturen. Dan denken ze niet zelf na.'
Volgens François Colin is de verkiezing van de Gouden Bal een vreemde zaak. 'Hoe kan het dat Lloris als tweede keeper in de lijst staat, maar wel pas de vierde is in de verkiezing van de beste doelman?'
Dat het dit seizoen met AS Roma iets moeizamer gaat, ligt volgens Edin Dzeko aan het vertrek van Daniele De Rossi. Tiens, hoe zou het de 36-jarige vergaan in Buenos Aires?
Bij Aston Villa zitten vijf spelers die tot voor kort in de Jupiler Pro League speelden. Hoe doen zij het en bij wat voor een club zijn ze terechtgekomen?
Een rijke traditie en aantrekkingspool voor groundhoppers, maar niet altijd een onbezorgd bestaan of goedgevulde prijzenkast. Traditionsvereine, aflevering 10: Football Club Pro Vercelli 1892.
Shkodran Mustafi (27) treft met Arsenal Standard in het laatste duel in de poulefase van de Europa League. De verdediger wordt verguisd door zijn eigen supporters, maar blijft desondanks vechten voor zijn plek. 'Er zijn grenzen voor alles.'
Colin Kaepernick speelde in januari 2017 zijn laatste wedstrijd in de NFL, maar de kassa blijft rinkelen bij de quarterback die ooit knielde tijdens het Amerikaanse volkslied.
De voorbije twee weken hield het BOIC zijn jaarlijkse stage. Een nieuw anker-punt in wat 'de beste voorbereiding ooit richting de Olympische Spelen' wordt genoemd. Hoe wil Team Belgium, zoals vermeld in het promofilmpje met Nina Derwael en co, in Tokio zo de volgende generatie inspireren? Een verslag vanuit Turkije.
Met het naderen van het jaareinde worden volop sporttrofeeën uitgereikt en ook daar gooit eerstejaarsprof Remco Evenepoel hoge ogen. Op bezoek in het Vlaams-Brabantse Schepdaal, waar de wielersensatie woont en thuis is.
Nadat in augustus het dak van het stadion instortte, speelde AZ al zijn thuiswedstrijden buitenshuis. Niettemin is het de enige ploeg die de titelstrijd spannend kan houden. Dat doet de club uit Alkmaar bovendien met veel eigen jeugd. In het vooruitzicht van de topper tegen leider Ajax zondag: te gast bij AZ Jeugdopleiding.