TOPS

1. PIERRE SINIBALDI (24.05.1924) serveerde met Anderlecht van 1960 tot 1966 champagnevoetbal. De Corsicaan dropte de zestienjarige Van Himst in de ploeg en introduceerde de verdediging op één lijn. In zes jaar werd hij vier keer kampioen. Bij zijn terugkeer (1970/71) haalde Anderlecht zijn eerste Europabekerfinale, maar verloor die van Arsenal.
...

1. PIERRE SINIBALDI (24.05.1924) serveerde met Anderlecht van 1960 tot 1966 champagnevoetbal. De Corsicaan dropte de zestienjarige Van Himst in de ploeg en introduceerde de verdediging op één lijn. In zes jaar werd hij vier keer kampioen. Bij zijn terugkeer (1970/71) haalde Anderlecht zijn eerste Europabekerfinale, maar verloor die van Arsenal. 2. RAYMOND GOETHALS (07.10.1921-06.12.2004) trainde Anderlecht drie keer. In zijn eerste periode (1976-'79) won hij de EC2 tegen Austria Wenen (1978). Een jaar eerder verloor hij de EC3-finale van Hamburg. In zijn tweede periode (1987-'89) won hij twee Belgische bekers (1988 en '89). Na het ontslag van Herbert Neumann in augustus 1995 werd hij interim-trainer tot de komst van Johan Boskamp. Kampioen werd Anderlecht niet met hem. 3. BILL GORMLIE (12.05.1911-10.07.1976) haalde tussen 1949 en 1951 drie titels op rij en deed dat opnieuw van 1954 tot 1956. Geen andere trainer bleef negen jaar onafgebroken bij paars-wit. De Engelsman, voor zijn komst naar Anderlecht trainer van de Rode Duivels, stichtte ook de nationale trainersschool op de Heizel. 4. TOMISLAV IVIC (30.06.1933) verbaasde met imponerend uitbraakvoetbal vanuit een gesloten verdediging met één diepe spits. Zes speeldagen voor het einde was Anderlecht in 1981 al kampioen, maar een jaar later werd Ivic doorgestuurd. 5. PAUL VAN HIMST (02.10.1943) keerde zeven jaar na zijn vertrek als speler in oktober 1982 terug als trainer. Met hem haalde Anderlecht twee Europabekerfinales in EC3. In 1983 won het van Benfica, een jaar later verloor paars-wit van Tottenham. In 1984/85 werd het met Van Himst kampioen. 1. HERBERT NEUMANN (14.11.1953) was slechts 52 dagen trainer : van 29 juni tot 17 augustus 1995, toen Anderlecht na de nederlaag tegen Ferencváros naast de Champions League greep. 2. LUKA PERUZOVIC (26.02.1952) volgde in 1992 Aad de Mos op, maar werd ondanks zes punten voorsprong op de tweede vanwege gebrek aan spektakel en communicatie ontslagen op 14 januari 1993. 3. RENE VANDEREYCKEN (22.07.1953) kwam op het verkeerde moment, in 1997 toen Anderlecht door 'de affaire' niet investeerde op het sportieve vlak, en bleef maar een paar maanden. 4. GEORGES LEEKENS (18.05.1949) botste meteen na zijn komst in 1987 met de Brusselse vedetten en werd al voor Nieuwjaar opgevolgd door Raymond Goethals. 5. BANDI BERES (20.07.1924-14.11.1993) bleef maar één seizoen (1966/67). Hij werd wel kampioen, maar werd door niemand au serieux genomen.